homepage logo
Omlouváme se za dočasnou nefunkčnost eshopu. Prodejna, rozvoz Praha bez omezení. Volejte/pište: 724 817 819 Nová prodejna: Husitská 62. Rozvoz ZDARMA - 724 817 819. Pro rozvoz pište SMS/mail. děkujeme!

O nás

S vámi jsme tu už od roku 2015, jako internetový magazín s malým e-shopem od roku 2017, který obsahoval pouze vtipná psí trička. „Od začátku to beru spíše jako poslání nebo dobrý skutek. Mám prostě radost, že dělám to, čemu věřím.“

Základní věc, co by si každý pejskař měl uvědomit: pes je masožravec (kočka taky). Ať už je to člen rodiny nebo ostřílený hlídač, oproti člověku by jeho jídelníček měl vypadat úplně jinak. A když se podíváme na jednoho z nejprodávanějších výrobců a složení granulí (výrobek: Pedigree Adult s drůbežím a rýží):
obilniny, maso a živočišné vedlejší produkty (18%, z toho 4% drůbeží - hnědé kousky), oleje a tuky (m.j. 0,4% slunečnicový olej), extrakty z rostlinných bílkovin, rostlinné vedlejší produkty (m.j. 1% sušené řepné řízky), zelenina (min. 4% mrkev v oranžových granulích, min. 4% hrášek v zelených granulích), minerální látky. Vitamín A (11.561 IE/kg), vitamín D3 (1.275 IE/kg), vitamín E (450 mg/kg), síran měďnatý pentahydrát (24,8 mg/kg), síran manganatý monohydrát 215.6 mg/kg), jodičnan vápenatý (2 mg/kg), seleničitan sodný (0,45 mg/kg), síran zinečnatý monohydrát (575 mg/kg).

Co si z toho vzít?
- složka: maso a živočišné vedlejší produkty - co to je? Úplně cokoliv: těla zvířat, jejich části nebo výrobky živočišného původu, které nejsou určeny k lidské spotřebě, včetně vajíček, embryí a spermatu. (zdroj: Wikipedie) Takže vlastně může být ve složce maso a živočišné vedlejší produkty 17,99 % spermatu a 0,01 % masa a výrobce by vás nijak neklamal.
- 76,6 % složení výrobku se někam zatoulalo
Pokud vás tato problematika zajímá, doporučujeme pokračovat do kategorie krmivo.

Co je na tom paradoxní?
Při krmení BARFem (masem a přílohami) se s přehledem dostanete na nižší cenu.
Samozřejmě i zde existují dražší a levnější výrobci. Nicméně i s tím nejvýběrovějším BARFem, přílohami a doplňkami stravy se nedostanete na cenu těch nejdražších granulí pro psy (nebo kočky) na trhu. Tedy alespoň v našich cenách určitě ne. Stojí to čas? Ano, stojí to více času a nějaké místo v mrazáku. Pokud nebudete používat vlastní zeleninu, ovoce atp., příprava BARF krmiva pro psa zabere přibližně o 1 minutu denně navíc (vyndat maso z mrazáku, vyndat maso z obalu a dát do misky, přisypat přílohu).
Nabídku BARF najdete ZDE

Takže to vidíte. I stránku O nás jsem zaplnil šířením osvěty. Čím více lidí to bude vědět, tím více lidí ušetří a dopřeje svému masožravci přirozenou stravu. A taky tady v obchodě (snad) i více zákazníků nakoupí. A to je win-win. A v neposlední řadě, šířením osvěty třeba přiměje i výrobce nekvalitního krmiva, aby změnili své receptury (abych nekřivdil Pedigree, tak u mnoha svých výrobků za poslední desítky let složení kapsiček a granulí vylepšili, ovšem stále se vyplatí investovat tu jednu minutu do přečtení složení, nejen přečíst nápis AKCE a kupovat...).

PS: Jestli vám není lhostejný život i jiných psů, doporučuji sledovat náš magazín.
Dominik